történetünk
A KIOSK HANGULAT
A kezdetek
Éttermünk a már oly sok mindennek otthont adó piarista épületben foglal helyet 2013 óta. A piaristák 1717-ben nyitották meg itt iskolájukat, amelynek egykori tornatermébe lép be az, aki ellátogat hozzánk. A gigászi belmagasság és a konstruktivista építészet tökéletes összhangban van a magyar tervezők és művészek munkáival, melyek végül életre hívták a KIOSK-ot. Terebélyes konyhánk alatt a mai napig egy török fürdő rejtőzik. Tíz évvel ezelőtti nyitásunk óta folyamatosan zajlik az élet a robosztus falak között. Nincs olyan rendezvény, amit ne álmodtunk volna meg, és nincs olyan napszak, amit ne töltenénk meg élettel. A KIOSK török eredetű szó, amely olyan helyet jelent, ahol mindent beszerezhetsz, amire a hétköznapi élethez kell. És valóban: nálunk mindent megkapsz, amire szükséged van: a finom falatokon és innivalónkon túl, az élményt, a szeretetet, a törődést és a mosolyt is.
"Az élet szép."
arc a kiosk mögött
Hlatky-Schlichter Hubert huszonöt éve gasztrovállakozó, és elkötelezett filantróp. A helyek, amelyeket létrehozott egybeforrtak az életigenléssel, az örömmel és az ünnepléssel. Hubert azt vallja, hogy a siker csak úgy lehet érvényes, ha nem egyedül aratja le, ezért ő osztozik a babérokon. Ezért is hozta létre a Segítő Angyalok Alapítványt, amin keresztül számos jótékonysági projectet vitt véghez. Konyháján rendszeresen főznek rászorulóknak, de szervezett már orvoscsapatot is a világ legszegényebb országába, Malawiba.
A KIOSK alapítója mindezen felül elkötelezett híve annak, hogy a társadalmunkat nem megosztani, hanem egységesíteni kell, a gyűlölködés, és a gyűlölet nem vezet sehova, helyette a szeretet a lényeg